Egzama Hakkında Merak Edilen Her Şey Burada

31 Ocak 2021 admin 0

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle ciltte yaşanan kuruluk, egzama problemlerini de beraberinde getirmeye başladı. Konuyla ilgili merak edilenleri Dermatolog Dr. Füsun Bilgin Karahallı anlattı.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

31 Ocak 2021 admin 0

“Kış aylarında nem kaybı hem cildin kalitesini etkileyerek matlaştırıyor hem de erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kurumuş ciltte ince kırışıklıklar daha hızlı yer edinirken aynı zamanda bakımsız ve solgun bir görünüme neden oluyor” diyen Dermatolog Doktor Elif Burcu Benar, kış aylarında cilt bakımının nasıl olması gerektiğini anlattı.

‘Estetikte Trend Küçük Dokunuşlar

30 Ocak 2021 admin 0

Son yıllarda estetik cerrahi operasyonlarda büyük ameliyatlar yerine küçük ve doğal dokunuşlar yeni trend olmaya başladı. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural badem göz estetiği olarak adlandırılan işlemin de bu trendlerden bir tanesi olduğunu ifade etti.

Regl Ağrısı İle Nasıl Başa Çıkarım?

29 Ocak 2021 admin 0

Regl ağrısı adet dönemlerinde kadınların günlük hayatını etkileyen önemli bir dönemdir. Kadınların %50’si adet dönemlerinde yoğun regl ağrısı çeker. Bu ağrılarla mücadele etmek için hazırlanan […]

Hamilelikte Beslenme Neden Önemli

29 Ocak 2021 admin 0

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özge Piri Mantar, “Anne adayları daha önce beslenme düzenine çok dikkat etmiyor olabilir ama hamilelik birtakım değişiklikleri de beraberinde getirecektir. Hamilelikte beslenme programı hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir” dedi.

Bazı Kadınlar Neden Adet Olmaz

28 Ocak 2021 admin 0

Kadınlar ergenlik döneminden menopoz dönemine kadar girdikleri yaşlarda adet görürler. Bu adet kanamsı her 20-35 gün arasında olması gerekir. Adet yaklaşık 4-8 gün arasında gerçekleşir. […]

Yaşlanmaya Karşı Yeni Uygulama

28 Ocak 2021 admin 0

Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklık, nemsizlik, yüz ovali bozulması ve sarkma sorunlarının ‘Redermalizyon’ yöntemi ile tedavi edilebildiğini ifade eden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Elif Dinçer, tedavi hakkında önemli bilgiler verdi.

Adana Havaalanı Oto Kiralama

28 Ocak 2021 admin 0

Adana’ya gezi ya da iş amaçlı seyahat edeceksiniz ve Şakirpaşa havalimanı inişli bir uçağınız var. Peki, sonrasında ulaşımlarınızı toplu taşıma yerine bölgenin en kaliteli hizmetini […]

Menopoz Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler? İşte İlginç Araştırma Sonuçları…

28 Ocak 2021 admin 0

Menopoz, kadınların cinsel yaşamlarını çok farklı şekillerde etkileyebilir. Bazıları için vajinal kuruluk, cinsel işlev bozukluğuna ve tamamen sekse olan ilginin azalmasına neden olabilir. Bazı kadınlar ise menopozdan daha az etkilenir ve seks hayatları sekteye uğramaz. Peki menopozun kadınların cinsel hayatlarını farklı etkilemesinin sebepleri neler?

Diğerleri için seks, orta yaşta hala çok önemli kabul ediliyor . Öyleyse, menopozdaki kadınlar arasındaki bu derin libido farklılıklarına ne sebep olur?

İlişkilerde Acele Etmemeniz Gereken 7 Uygulama

28 Ocak 2021 admin 0

Bir ilişkiniz olmasını, evlenmeyi ya da çocuk sahibi olmayı ne kadar çok isterseniz isteyin, bazı şeyleri aceleye getirmemeniz uzun vadede kesinlikle daha faydalı olacaktır. İlişkiye başlamadan önce biraz arkadaşlık etmek, ciddi kararlar almadan önce iyice tanımak sağlam bir ilişki için oldukça önemlidir. İlişkilerde acele etmemeniz gereken 7 önemli noktayı anlatıyoruz.

Evde Tarzınızı Konuşturun! Yeni Yılın Pijamaları

27 Ocak 2021 admin 0

Son zamanlarda hepimiz vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz. Tabi ki bu durum dış görünüşümüze önem vermeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz yıl popülerlik kazanan sokakta pijama modasını evinizde de devam ettirmeye ne dersiniz? Sizin için evde şıklığınızı konuşturabileceğiniz pijama trendlerini derledik.

İlk Cinsel İlişkide Kan Gelmemesi

27 Ocak 2021 admin 0

ilk cinsel ilişkide kan gelmemesinin sebebi, çoğu kişi tarafından kadının bakire olmadığı yönünde bir görüşe sebebiyet verebilir. Ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. Kadınların ilk […]

Hamilelikte Seks Yapılırmı

27 Ocak 2021 admin 0

Hamilelik dönemi genellikle eşlerin birbirinden uzaklaştığı bir dönemdir. Bunun nedeni kadınlar hamilelik döneminde hormon değişikliği yaşadığı için daha farklı bir birey haline gelebiliyorlar. Peki hamilelikte […]

Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı

26 Ocak 2021 admin 0

Su içmek, alışkanlık haline getirmemiz gereken en önemli şeylerden biri. Yeterli su tüketiminin sağlık ve metabolizmaya olan etkilerini biliyoruz. Peki ya sıcak su?

Tırnak Şekliniz Sizin Hakkınızda Neler Söylüyor

25 Ocak 2021 admin 0

Davranış alışkanlıklarımız ve fiziksel özelliklerimiz/tercihlerimiz kişiliğimiz hakkında pek çok ipucu verirler. Bu ipuçlarından bazıları bilime dayanır bazıları ise bir grup insan üzerinde yapılan basit çalışmalara dayanır. Tırnak şekliniz de kişiliğiniz hakkında ipucu veren noktalardan biri.