Sarımsağın Cilde Faydası

Sarımsak herkes tarafından sevilen ve tüketilen bir besin maddesidir. Turşuda, çorbada, yemeklerde ve daha nerelerde iyi gelir. Sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Acımsı bir tadı olmasına rağmen sindirimi zor olan et gibi besinlerin sindirimini kolaylaştırır.

Sarımsak doğrudan cilde temas ettiğinde dahi çok faydalı bir besindir. Saça uygulandığında saç diplerinde ki yıpranmaların onarılmasına yardımcı olur. Bölgenin güçlenmesini sağlar. Kronik olarak görülen el kol ve eklem ağrılarına iyi gelir. Ayrıca vücut direncini arttırarak salgın hastalıklara ve gribe karşı direnç kazanmamızı sağlar.

Sarımsak ani bir tokluk hissi verdiğinden düzenli olarak tüketiminde kişinin yeme isteğini kapatarak kilo vermesine yardımcı olacaktır. Sarımsağın kendi kalorisi çok düşüktür ne kadar tüketilirse tüketilsin kilo yapmaz.

Pek çok araştırmaya göre sarımsak kanser gibi hastalıklara karşı antioksidanları arttırarak direnç kazandırır. Vücuttaki C ve E minerallerini tamamlar. Kansere karşı oynadığı büyük savunmadan dolayı diyetisyenler tarafından sürekli olarak yenilmesi teşfik edilir. İçerisinde bulunduğu yemekler sık sık önerilir.

Metal ile temas etmeden yutulan bir diş sarımsağın vücuda faydası daha fazladır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*