İlk Cinsel İlişkide Kan Gelmemesi

ilk cinsel ilişkide kan gelmemesinin sebebi, çoğu kişi tarafından kadının bakire olmadığı yönünde bir görüşe sebebiyet verebilir.

Ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. Kadınların ilk ilişkide kan gelmemesinin sebebi bakirelik dışında birçok nedeni vardır. Peki bu nedenler nelerdir?

1- KADININ KENDİNİ HAZIR HİSSETMEMESİ

Bazı cinsel beraberliklerde 1. Ve 2. Beraberliğe kadar kadının vajinasından göze görülür bir kan gelmeyebilir.

Bunun sebebi kadının kendini hazır hissetmemesidir. Eğer kadın kendini hazır hissetmez ise vajinanın genişlemesine izin vermez ve vajinanın hemen girişinde bulunan kaslar kendilerini kasacakları için kan gelmeyebilir.

2- KIZLIK ZARININ KALIN OLMASI

Toplumdaki insanlar bu görüşe pek sıcak bakmasa da bu gerçekten doğru bir bilgidir.

 Bazı kadınların vajina içerisinde bulunan kızlık zarı kalındır. Ve bu yüzden kolay kolay kan gelmez. Ancak bir doktora başvurduğunuz takdirde, ufak bir cerrahi işlem ile kızlık zarı açılabilir.

Bu gibi durumlar ilk ilişkide kan gelmemesinin sebepleri arasındadır. Ancak burada erkeğe düşen görevler de vardır bu görevlerden en önemlisi erkek partnerini hazır hissettirmelidir.

Cinsel ilişkide kadınla, erkeklere göre daha geç hazır hisseder. Ve eğer kadın hazır hissetmez ise yukarıda açıkladığımız durum gibi kan gelmeyebilir.

Burada erkeğe düşen görev cinsel ilişki başlamadan, uzun süreli bir ön sevişme sürecinden geçilmelidir. Bu sayede hem kadın kendini daha hazır hisseder ve daha sakin kalarak sorunsuz bir ilişki yaşanabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*