Garantili Sivilce Maskesi Basit

Ergenlik çağının güzel yanlarının olduğu kadar kötü yanları da vardır. Bunların başında sivilceler gelir. Bu sivilceler konusunda birçok şehir efsanesi gelir. Kimisine göre tuzlu ve yağlı ürünleri tüketmek sivilceye yol açar kimisine göre dönemsel sivilceler çıkar kimine göre ise sakal veya tüyler sivilce yapar fakat bu gibi sorunları ortadan kaldırmak adına kendimin de kullandığı sivilce maske tarifini sizlere vereceğim. Malzemeler oldukça basit ve pratiktir. İhtiyacınız olan 2 malzeme 1 adet kaptır.

  1. Limon kolonyası,
  2. Pudra,
  3. Kap

İhtiyacımız olan malzemeler bu kadardır. Öncelikle kolonyamızı kabımıza dökelim ardından yeteri kadar pudra ekleyelim yüze sürülecek hemen dökülmeyecek ama yüzümüze sürebileceğimiz kıvama gelinceye kadar malzemeleri dökün ve karıştırın. Ardından yüzünüze sürmeye başlayınız.

Sürme işleminiz bittikten sonra yüzünüzde kurumasını bekleyin yüzünüzde kurudukça dökülmeye başlayacaktır. Dökülmeye başladığında önünüze havlu açıp dökülmesini bekleyin kötü pudraların ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın cildinizin temizlediğini hissedeceksiniz. Bunu düzenli olarak uyguladığınızda zamanla yüzünüzdeki sivilcelerin kuruyarak gittiğini göreceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*