Hamilelikte Seks Yapılırmı

Hamilelik dönemi genellikle eşlerin birbirinden uzaklaştığı bir dönemdir. Bunun nedeni kadınlar hamilelik döneminde hormon değişikliği yaşadığı için daha farklı bir birey haline gelebiliyorlar. Peki hamilelikte seks yapılabilir mi?

HAMİLELİKTE SEKS YAPILABİLİR Mİ?

Toplumda genellikle yaygın olan bir görüşe göre hamilelik esnasında seks, hem bebeğe hem de kadına ciddi zararlar verir. Ancak bu doğru bilinen büyük bir yanlıştır.

Evet hamilelik zamanında belirli dönemlerde sağlıklı seks yapmak mümkün. Peki hamilelikte hangi zamanda seks yapmak doğrudur.

Hamilelikte hangi zamanda seks yapmak doğrudur?

Doktorlar, hamileliğin ilk 3 ayı riskli olduğu için bu zamanda seks yapılmasını tavsiye etmez.

Ancak ilk 3 aydan sonra kadın, kendini her rahat hissettiği zaman seks yapabilir.

Peki hamilelik zamanında seks yapmak bebeğe zarar verir mi?

Bebeğin bulunduğu rahim kısmının içi sıvı ile doludur. Hem de bu rahim kısmı seks sırasında penisin ulaşamayacağı bir yerdedir. Bundan dolayı hamilelik sırasında seks yapmak bebeğe zarar vermez.

Hamilelik zamanında yapılan sekste prezervatif kullanılmalı mıdır?

Hamilelik esnasında yapılan sekste mutlaka prezervatif takılmalıdır. Bunun sebebi ise hamilelik esnasında yapılan sekste bazı Enfeksiyonlar oluşabilir. Bu Enfeksiyonlardan korunmak için prezervatif takmak en iyi yoldur.

HAMİLELİK SIRASINDA SEKS KİMLERE YASAKTIR?

Hamilelik sırasında seks, daha önce düşük veya erken doğum yapanlar veya doğum riski bulunanlar için kesinlikle ve kesinlikle yasaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*